عکس هتل اقامتگاه سنتی کاشانه روشن کاشان

اقامتگاه سنتی کاشانه روشن کاشان

بازار هر شهری ، مهمترین مرکز تجمع ساکنان آن و شروع تحولات مهم اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است که به قسمت های دیگر شهر تسری پیدا می‌کند. اقامتگاه سنتی کاشانه روشن در کنار یکی از اصیل ترین قسمت های بازار قدیم کاشان به نام پانخل قرار گرفته شده، محلی که روزگاری هسته اولیه و تشکیل دهنده بازار قدیم و فعلی کاشان محسوب می‌شود.

صد و بیست سال پیش بود که این خانه را در اواخر دوره قاجار بنا کردند و بعد از گذشت سال های طولانی و تغییر چهره اش، شخصی که عاشق احیای خانه های سنتی و تاریخی بود تصمیم گرفت کار مرمت و بازسازی آن را شروع کند و موفق شد در سال 1398 شمسی اقامتگاه سنتی کاشانه روشن را افتتاح کند.

عکس هتل اقامتگاه سنتی کاشانه روشن کاشان

روزهای خوب و پر امید از همان ابتدای کار به سراغش آمد و خبر حضور تیم فم تریپ ایرانی به نام “Feel Iran” که به معنی ایران را احساس کنید است ، توسط تیمی به سرپرستی یک جهانگرد و اینفلوئنسر ایرانی رقم خورد و حدود 10 نفر از اینفلوئنسرهای معروف کشورهای مختلف در برنامه ای که خیلی آن زمان سر و صدا به پا کرد ، اقامتگاه سنتی کاشانه روشن را به عنوان یکی از محل های حضور این گروه انتخاب کردند. این برنامه گردشگری که بیشتر در فضای مجازی دیده می‌شد ، قرار بود از چند شهر تورسیتی ایران ( مثل تهران، کاشان، اصفهان، شیراز ) دیدن کنند.

برای رفتن به این خانه زیبا و باصفا پیشنهاد می‌کنیم در بازار پانخل کاشان قدم زنان به سمت خانه حرکت کنید تا مشامتان از عطر بی‌نظیر سبزیجات و بوی معطر نان و گل محمدی پر شود و رنگ بازی نخ های فرش که از حجره ای قدیمی آویزان است خیالتان را پرواز دهد تا به کوچه و پس کوچه های محله درب باغ برسید، محله ای که هنوز بافت قدیمی اش را حفظ کرده و لحظه ای شما را از زندگی شهری و مدرنیته جدا می‌کند و به بوئیدن کاهگل دیوارهای خود دعوت می‌کند. همینطور که خشت به خشت محو تماشای آنها هستید به خانه‌ای که در انتظار شماست می‌رسید، بله اینجا اقامتگاه سنتی کاشانه روشن است.

ویژگی عالی این اقامتگاه سنتی نزدیکی به بیشترین جاهای دیدنی کاشان مثل بازار سنتی ، مسجد آقابزرگ ، خانه های تاریخی طباطبایی ها، بروجردی ها و حمام سلطان امیر احمد و … است.

عکس هتل اقامتگاه سنتی کاشانه روشن کاشان

امکانات اقامتگاه سنتی کاشانه روشن کاشان

اتاق ها و حیاط به شدت شبیه خانه های قدیمی ساده و صمیمی هستند و تعداد 9 اتاق که در طبقات همکف و زیرزمین تعبیه شده اند منتظر حضور مهمانان هستند. تمایز این اقامتگاه سنتی عدم وجود تخت، تلویزیون، حمام و سرویس بهداشتی در بعضی از اتاق ها به دلیل القا حس نوستالژیک به این صورت طراحی شده است. البته اتاق هایی که سرویس ندارند از سرویس های بهداشتی ایرانی و فرنگی و همچنین حمام محوطه استفاده می‌کنند تا حسی مثل خانه های قدیمی شبیه سازی شود.

با توجه به این نکات کسانیکه از اقامتگاه سنتی کاشانه روشن استفاده کردند بیان داشتند که مثل خانه خودشان بوده و از تمیزی و راحتی آن راضی بودند. همچنین صبحانه جزو رزرو مهمانان است و امکان استفاده از چایخانه و سفارش غذا از بیرون این اقامتگاه وجود دارد.

امکانات رفاهی مثل اینترنت رایگان ، یخچال ( مینی بار با هزینه ) ، اسپیلت ، جا لباسی از امکانات تمام اتاق های این هتل سنتی هستند.

آدرس اقامتگاه سنتی کاشانه روشن

کاشان، میدان کمال الملک ، خیابان فاضل نراقی، کوچه فرهنگ 31، بن بست خرم

خیلی خوشحال می‌شویم بعد از اقامت در اقامتگاه سنتی کاشانه روشن با نظراتتون ما ، مسافران و مهمانان بعدی را از لحاظ کیفیت و میزان رضایت مندی این هتل در قسمت نظرات در زیر همین پست اعلام کنید تا عزیزان بعدی بتوانند با استفاده از نکات شما انتخاب بهتری در گزینش هتل و محل اقامت خودشون داشته باشند و برنامه ریزی بهتری در سفر انجام بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

بستن
مقایسه